top of page

Najlepsze pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci

Masz malucha, który jest znudzony i nie chce nic robić. Co wtedy zrobisz? Baw się z nim! Dzieci uwielbiają grać w gry - są one pełne wyobraźni, kreatywności i śmiechu. W poniższym poście poznamy różne pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci, które można przeprowadzić w domu lub w podróży. Od zgadywanek po poszukiwanie skarbów, w tym wpisie znajdzie się coś dla każdego dziecka!
Zabawa w szpiega

W tej grze, jeden gracz wybiera obiekt w pokoju i opisuje go do innych graczy. Inni gracze wtedy próbują zgadywać co to za przedmiot. Ta gra jest świetnym sposobem, aby pomóc dzieciom nauczyć się nowych słów i poprawić ich słownictwo.

Podążaj za liderem

Inną zabawną grą, w którą można grać w domu lub w podróży, jest 'Podążaj za liderem'. W tej grze jeden z graczy zaczyna od robienia czegoś (np. chodzenia po domu), a następnie pozostali gracze muszą naśladować to, co robi lider. Ta gra to świetny sposób, aby nauczyć dzieci, jak wykonywać polecenia, a także jak naśladować innych.

Kreatywne zabawy dla dzieci: gra w chowanego

Trzecią grą, w którą można się bawić w domu lub na dworze jest klasyczna gra w chowanego. W tej grze jeden z graczy liczy do 50, podczas gdy pozostałe dzieci się chowają. Kiedy gracz osiągnie 50, zaczyna szukać pozostałych graczy, którzy starają się nie dać złapać, zachowując się wyjątkowo cicho, aby ich kryjówka nie została odkryta. Ta kreatywna zabawa to świetny sposób dla dzieci, aby zbudować pewność siebie i nauczyć się, jak robić to na zmianę.


Zostań kreatywnym malarzem

Te kreatywne zabawy dla dzieci są idealne dla artystów - to jak malowanie palcami, ale bez bałaganu. Wszystko czego będziesz potrzebować to czyste kartki do notatek i coś do kolorowania (kredki, kolorowe ołówki lub nawet akwarele). Pozwól dziecku wybrać kolory, których chce użyć, a następnie pomóż mu narysować wzór na jednej stronie kartki. Następnie dziecko może odwrócić kartkę i pocierać ręcznikiem papierowym lub chusteczką higieniczną tylko kolorową część, aż zostanie tylko białe tło. To świetny sposób, aby dzieci mogły eksperymentować z różnymi kolorami i jednocześnie uczyć się o sztuce!

Bądź odkrywcą!

Kreatywne zabawy dla dzieci, które uwielbiają odkrywać. Wszystko czego potrzebujesz to kartka papieru, ołówek i przedmiot (moneta lub klucz). Poproś dziecko, aby narysowało prosty obrazek na papierze, a następnie postaw przed nim wyzwanie odnalezienia przedmiotu na obrazku. Ta gra jest świetna do poprawy umiejętności rozwiązywania problemów!


Łamigłówki mądrej główki

Gra idealna dla dzieci, które uwielbiają łamigłówki. Wszystko czego potrzebujesz to kartka papieru i coś do pisania (ołówek lub kredka). Narysuj na papierze prosty obrazek, np. drzewo lub dom. Następnie poproś dziecko, aby spróbowało znaleźć wszystkie litery na obrazku. Ta gra pomaga dzieciom nauczyć się rozpoznawać litery, a także poprawia ich umiejętności motoryczne.

Kreatywne zabawy dla dzieci: zostań małą księżniczką

Jest to świetna gra dla małych dziewczynek, ponieważ łączy w sobie dwie rzeczy, które kochają - lakier do paznokci i naklejki! Poproś dziecko, aby pomalowało swoje paznokcie na dowolny kolor. Mogą nawet pomóc Ci wybrać kolor, jeśli chcesz! Kiedy paznokcie wyschną, poproś je o przyklejenie na każdy z nich pasującej naklejki. To sprawia, że przebieranie się staje się zabawą, a także wzmacnia ich drobne umiejętności motoryczne.


Kreatywne ozdabianie twarzy dziecka

Podobnie jak w przypadku przyklejania paznokci, dzieci mogą przyklejać naklejki na twarz, aby się udekorować! Zachęć dziecko do używania naklejek o różnych kształtach (gwiazdek lub kółek), aby nie wyglądało zbytnio jak klaun. Dzięki temu dziecko uczy się kreatywności, a jednocześnie doskonali drobne umiejętności motoryczne. Kreatywne zabawy dla dzieci w zasięgu ręki!

Kim będę w przyszłości?

Ta gra jest idealna dla dzieci, które uwielbiają rozwijać swoją wyobraźnię. Wszystko czego potrzebujesz to para kostek do gry i trochę papieru lub zeszytu. Poproś dziecko, aby zapisało pięć rzeczy, którymi chciałoby zostać, np. artystą, lekarzem lub piłkarzem. Następnie rzuć kostką i zobacz, ile z ich życzeń się spełni! Ta gra buduje pewność siebie, a także pomaga poprawić umiejętności matematyczne (liczenie).

Bądź jak Sherlock Holmes

Przy tej grze wszyscy się śmieją - nawet mama! Upewnij się tylko, że masz przy sobie dużo chusteczek... Wszystko, czego będziesz potrzebować, to kilka kartek papieru, ołówki i cokolwiek innego, co ci się spodoba (kredki też się sprawdzą). Najpierw poproś wszystkie dzieci w pokoju (lub rodzinę), aby narysowały obrazek na jednej z kartek papieru. Następnie złóż papiery na pół tak, aby obrazek był ukryty. Następnie ułóż wszystkie kartki w stos i poproś jedną osobę, aby losowo wybrała jedną z nich. Nie patrząc, musi spróbować zgadnąć, kto narysował obrazek, zadając pytania typu "tak" lub "nie". Ta gra jest przezabawna, ale także pomaga dzieciom rozwijać umiejętności komunikacyjne.

Kreatywne zabawy dla dzieci z zestawami Slime Box

Kreatywne gry z zestawami slime box to świetny sposób, aby uzyskać wiele radości na wiele godzin spędzonych razem z dzieckiem w zimowe dni. Wszystko czego potrzebujesz do zabawy w święta to klej PVA, aktywator (100 ml), sztuczny śnieg, fimo gwiazdki, zestaw trzech świątecznych brokatów, zimowe kulki styropianowe, barwnik akrylowy, 2 pojemniki do przechowywania slime, 4 drewniane szpatułki, instrukcję z przepisami i opisami różnych rodzajów slime. Pozostałe zestawy Slime Box to m.in. Zestaw do robienia slime SUMMER, Zestaw LOVE, Birthday Slime Box, Super Slime Box, Galaxy Slime Box czy też Unicorn Slime Box dla dziewczynek. Zabawa ze slime nigdy nie ma końca. Jest tak wiele możliwości, tak wiele wariantów, tak wiele kolorów. Kreatywne zabawy dla dzieci ze slime już czekają. Wejdź do świata slime i baw się z dzieckiem!


Nie ruszać się! Nie ruszać się!

To klasyczna zgadywanka, którą uwielbia każde dziecko. Możesz również nazwać to zajęcie "figurami" lub "zamarzam", jeśli chcesz, aby było bardziej zabawne. Oto zasady gry:

  • Pierwszy gracz zamyka oczy, liczy do 10, a następnie mówi stop!

  • Podczas gdy on liczy, inni gracze biegają po pokoju

  • Jak tylko liczba 10 zostanie osiągnięta, pierwszy gracz otwiera oczy i biega po pokoju, robiąc dziwne miny i wydając dziwne dźwięki - na przykład wystawiając języki, wydając odgłosy zwierząt. Pozostali gracze po sygnale stop! nieruchomieją

  • Kiedy pierwszy gracz rozśmieszy innego gracza lub ten zachichocze, ten gracz przegrywa i teraz on liczy do 10 ;)

Zgadnij obiekt

To jest świetna gra na każdą porę, ale szczególnie, gdy jesteś w drodze! Zapytaj swoje dziecko, co myślisz, że coś jest i niech zgadnie. Kiedy już zgadnie, pokaż jej prawdziwą rzecz i zapytaj, jak blisko była. Ta kreatywna pozwala rozwijać zdolności motoryczne u dziecka.


Kreatywne zabawy dla dzieci na każdą porę roku

Istnieje tak wiele zabawnych gier, w które dzieci mogą grać, aby się rozerwać! Te gry są nie tylko zabawne, ale także pomagają poprawić ważne umiejętności, takie jak liczenie, rozpoznawanie liter i kreatywność. Więc następnym razem, gdy Twoje dziecko będzie się nudzić, dlaczego nie spróbować jednej z tych gier? Oboje będziecie się świetnie bawić!

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page